practice

Gayrimenkul Hukuku

Eşya hukukunun önemli bir parçası olan gayrimenkul hukuku, Türkiye'de eşya hukukuna ilişkin uyuşmazlıkların büyük bir çoğunluğunu oluşturmaktadır. Gayrimenkul hukuku, içerisinde bir çok detaylar ve istisnalar içeren oldukça kapsamlı ve zor bir hukuk dalıdır. Bu alanda hukuki danışmanlık almadan hareket edenler, birçok hukuki sorunlarla karşılaştıkları gibi, ileride ciddi hak kayıplarına uğrayabilmektedir. 

Gayrimenkul davalarının çok çeşidi olmakla birlikte uygulamada daha fazla karşılaşılan davalar kadastro tespitine itiraz davaları, ecrimisil, ortaklığın giderilmesi, ipotek, istihkak, kamulaştırma davaları, el atmanın önlenmesi, tapu iptal ve tescil, tahliye davaları olarak görülmektedir.

Yalçın Hukuk Bürosu, Gayrimenkul Hukuku konusunda bilgi ve tecrübe birikimine sahiptir müvekkillerine gayrimenkul alımı, satımı, kiralaması ve gayrimenkul üzerine ayni veya şahsi hak tesisi gibi çeşitli işlemlerin gerçekleştirilmesi ve buna dair görüşmelerin yürütülmesi, davaların takibi konularında hizmet vermektedir. .

Gayrimenkul Hukuku alanında verilen hizmetlerden bazıları:
- Tapu işlemleri
- Kiralama  sözleşmeleri
- Ayni, şahsi hak  tesisi sözleşmeleri
- Alım – Satım  sözleşmeleri

-Dava takibi  • Paylaş:

0 Yorum

Henüz onaylanmış yorum yok! Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yaz